מזג אויר בצומרקה

מזג האוויר בצומרקה ובכלל בצפון יוון אינו יציב. הוא אחד האיזורים השופעים במים. גשם על הפרק בכל עונה, אך אין זה אומר שזה צריך לשבש את הטיול שלכם. גשם בקיץ בדרך כלל מרענן. הרבה ימים יכולים להיות גם גשומים וגם שמשיים, כלומר השינויים קורים במהלך היום גם. כל מי שרוצה לטייל בצפון יוון ההררית, צריך לקחת בשבון שעננות או גשם יכולים להופיע בכל עונה בשנה, אין "חוקיות" בכל יום, כאמור, יכול להיות חם, חם מאד, קריר, קר, גשום... בגדול נכון לחשוב שבסתיו ובחורף קר יותר והסיכוי לגשם או אפילו שלג גדול יותר מבאביב ובקיץ, אבל זה לא אומר שלא ייתכנו ימים חמים בחורף ולהיפך. מבולבלים? כאשר אתם מתכננים טיול לצומרקה ובכלל לצפון יוון ההררית, תתכוננו להכל, ואל תתנו למזג האוויר לשבש את מצב הרוח, ככה זה בטבע וצריך לקבל את זה.
שימו לב שאתרי מזג האוויר מתקשים מאד לדייק אף הם בתחזיות באיזור ונוטים למעל 50% טעויות. המיקרו אקלים בצומרקה שונה מאיזורים אחרים ביוון ומקשה מאד על החזאים לתת תחזית מדוייקת. גם תחזית 24 שעות לפני עשויה לטעות, אבל היא כבר יותר מתקרבת, לכן תחזית של שבוע לפני היא מאד לא רלוונטית. 
לסיכום, אלא אם נקלעתם לסופה חריגה, קחו בחשבון שגם יום שמתחיל בגשם יכול להמשיך בשמש ולא בהכרח ישבש את הטיול. וגם כשגשום, נסו להפיק את המיטב, אתם בטיול טבע וזה לא מדע מדוייק.

 

 

  צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO