הגעה לצומרקה מאתונה או מסלוניקי

שאלה שנשאלת הרבה היא האם מוטב לנחות באתונה או בסלוניקי היא שאלה לגיטימית בהחלט אך התשובה מורכבת ונפרט יתרונות וחסרונות בכל יעד:

לנחות באתונה
הנסיעה היא מערבה לאורך כביש צפון הפלופונס עד גשר ריו-אנטיריו, חציית המפרץ והצפנה על כביש A5 עד ליציאה אל אמוטופוס ונסיעה בתוך צומרקה על פי השילוט על היעד שלכם.
נכון שהדרך מאתונה ארוכה יותר ואורכת בקירוב כ-5 שעות אך היתרונות בלנחות באתונה הם:
1. אתונה כיעד היא עיר מסקרנת ותוססת ואם בכוונתכם לשלב ביקור בעיר בסוף הטיול (או בתחילתו), אתונה בהחלט שווה ביקור.
2. היצע הכי גדול של טיסות יש לאתונה, לפחות 6 טיסות ביום משיראל עם מגוון חברות, רובן טיסות סדירות.
3. הדרך מאתונה לצומרקה היא יום טיול במהלכו תעברו בתעלת קורינתוס, תחצו את מפרץ קורינתוס בהפלגה כמומלץ (אפשר גם בנהיגה על הגשר אם ממהרים), תעצרו לארוחה יוונית בטברנה על שפת מפרץ אמפילוכיה ואם יש זמן תבקרו בעוד מיקומים בדרך, ואלה אינם מצריכים סטיה מהכביש של יותר מכמה דקות.
4. למעוניינים לשלב את הטיול עם אחד האיים הקיקלאדיים, ההפלגות לקילקאדים (וגם כל טיסות הפנים), הן מאתונה.
5. האוטוסרדה מאתונה לכיוון יואנינה, צומרקה וזגוריה היא מהחדשות ביוון, כוללת שלל נקודות עצירה ותחנות התרענננות, בתי קפה ותחנות דלק.

.

לנחות בסלוניקי
הנסיעה היא ברובה על אוטוסטרדה אגנטיה, קרוב ל-3 שעות עד ליציאה לכוון צומרקה ואז נסיעה הררית בהתאם ליעד שלכם בצומרקה (עוד כשעה לפחות)
הדרך מסלוניקי קצרה יותר אל לא בהרבה, היא אורכת כ-4 שעות אם נוסעים ישירות על האוטוסטרדה. יתרונות וחסרונות:
1. למי שרוצה לבקר בסלוניקי אז כמובן שלנחות בסלוניקי.
2. למי שרוצה לשלב עם נופש באיזור חלקידיקי.
3. למי שרוצה לטייל בדרך מסלוניקי לצומרקה לעומת זאת, יתרות הזמן הקצר יותר לא רלוונטי כי כל סטיה מהאוטסטרדה לביקור ביעדים מסקרנים יוסיף לכם לפחות עוד שעה וחצי של נסיעה. אם כי אפשר לבקר בכפר מצובו וגם בעיר יואנינה - ואז תוספת הנסיעה היא קטנה.
4. האוטוסטרדה מסלוניקי לכיוון יואנינה, צומרקה וזגוריה היא אוטוסטרדה מעט מיושנת, עם מעט מאד מפרצוני עצירה ותחנות רענון ועם תחנת דלק אחת בלבד לכל אורכה.


לנחות ביואנינה

1. נוחתים ביואנינה עם טיסת קונקשן באתונה מקצרים כ 900 קילומר של נסיעה בהלוך חזור, מאד משמעותי למי שרוצה לנהוג פחות, עם זאת מי שיבחר בדרך זו יפסיד א הדרך היפה מאתונה, בנוסף מי שירצה לשלב את מטאורה למשל, יזדקק להקצות למטאורה יום שלם של נסיעה ביקור וחזרה במקום פשוט לשלב את מטאורה בחזור לאתונה או לסלוניקי כפי שעושים מי שמגיעים מאתונה או מסלוניקי.



חציית מפרץ קורינתוס בהפלגה (או בנסיעה על הגשר), למגיעים מאתונה. צילום: אורי מגנוס

 

 מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים ואתר צומרקה
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד [ Sixt, Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Drive ]  אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת שקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים או אתר צומרקה.


 

 



 



צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO