פעילויות ואטרקציות בצומרקה

צומרקה הוא יעד טבע בתולי וככזה, גם הפעילויות קשורות בטבע וכוללות הליכה במסלולים וביקור בכפרים היפים. אך מלבד מסלולי ההליכה, עליהם תמצאו מידע באתר זה (מסלולי הליכה בצומרקה), מומלץ לשלב גם פעילויות שמתאימות לכל המשפחה. 
האטרקציה מספר אחת בצומרקה היא ללא ספק הראפטינג על נהר הארכטוס:

ראפטינג על נהר הארכטוס
פעילות שמתאימה לכל המשפחה, ילדים מגיל 7. חוויה שכדאי לא לוותר עליה כשמטיילים בצומרקה וצפון יוון. הצוות המקצועי והמדליק של חברת Alpine Zone מובילים אתכם בנופים המרהיבים העוטפים את נהר הארכטוס בראפטינג בטוח ומהנה. בכל סירה נכנסים לכל היותר 6 אנשים ומדריך אחד - אז למי שחושש, אתם לא לבד על הסירה, אתם עם מדריך מקצועי, אתם עוברים הדרכה לפני שנכנסים למים ואימון קצר במים לפני שיוצאים לדרך. והכל במקצועיות משולבת בהומור ו"פאן". ולמי שחושש מהקור, ליוצאים בימים קרים, תקבלו ציוד תרמי. ליוצאים בימים חמים, אין צורך בציוד תרמי, המים מרעננים וצלולים. כל המטיילים שיצאו לראפטינג חזרו עם חוויה פה אחד, שאסור לפספס. חובה לתאם מראש בפניה למייל info@alpinezone ולציין באנגלית תאריך, מספר משתתפים וראפטינג על הארכטוס (כיוון שהחברה מוציאה ראפטינג בעוד מיקומים). הפעילות רלוונטית כל השנה. זרימת הנהר הכי עוצמתית באביב, אז הראפטינג בדרגה של 3.5-4, ובקיץ בדרגה 3. במידה ותיאמתם ומזג האויר בפועל אינו מאפשר, אל דאגה, החברה תדאג ליידע אתכם שמבוטל


ראפטינג על נהר הארכטוס. צילום: אורי מגנוס


חברת אלפיין זון מציעה פעילויות נוספות בצומרקה בתיאום מראש ובבדיקה מראש - קניוניג שמתאים למקצוענים בלבד וריבר טרקינג.

בצומרקה ניתן למצוא גם טיולי רכיבה על סוסים למי שאוהב, יש חווה בקרבת היישוב פרמנטה.

מרכז TAC - Tsumerka Activity Center
הוא מרכז פעילות נחמד לילדים קטנים (אך לא רק פעוטות) וכולל קיר טיפוס, קליעה למטרה, בריכת שכשוך, מסלולי חבלים, מסלולי הליכה,סאונה בית קפה ועוד. מקום נעים וטוב למטיילים עם ילדים קטנים - מתאים גם למשפחות או קבוצות שרק חלקם יוצאים לראפטינג ומי שצריך להמתין עם פעוטות יכול להעביר זמן נעים במרכז הפעילות הזה. נמצא בדרך בין הכפר קטיסטדס אל גשר פלאקה, יש שילוט המורה ימינה למגיעים מכוון קטיסטדס (מכוון פרמנטה), אל שביל הגישה למרכז. קרוב לכפר Agananda. המרכז פועל מדי יום בין 12:00-18:30. מחירון באתר המרכז.


מערת הנטיפים Anometrypa
ביקור קצר ונעים במערת נטיפים יפה וקטנה, אופציה טובה ליום גשום גם כן. המערה נמצאת כמה דקות מהכפר פרמנטה. למגיעים מפרמנטה, תראו את השילוט ימינה אל המערה. עלות הכניסה 3 יורו לאדם.המערה פועלת בקיץ בין 10:00-17:00 ובחורף 11:00-16:00.


מוזיאון פאפאיאניס Theodoris Papagiannis Museum
בכפר Elliniko בצפון מערב צומרקה פועל מוזיאון מקסים של גדול פסלי יוון, תיאודורוס פאפאיאניס, יליד הכפר שאומנותו זכתה להרכה בינלאומית. המוזיאון פועל בין 09:00-15:00 (בימי שני בדרך כלל סגור). גם כשהמוזיאון סגור, חצר המוזיאון מקסימה וכוללת פסלים של האומן.נמצא בכיכר הכפר וגם בתי קפה ומסעדות מסביב.מתאים גם כעצירה בדרך לנוסעים מצומרקה לכוון יואנינה וכפרי זגוריה. פסליו של האומן פזורים ברחבי צומרקה, וניתן להיתקל בהם גם בכניסה לכפר פרמנטה, וכן לאורך הכביש המוביל אל הכפר הליניקו, תראו את עבודותיו לצד הדרך.

 

 

  צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO