האוכל של צומרקה

איפה אוכלים בצומרקה?
ראשית, בכל כפר יש לפחות טברנה אחת, אבל זאת לא חוכמה, זה פתרון נח, וכדי לדעת איפה כדאי לאכול, אם אתם בסביבה או אפילו במיוחד, הכנו לכם את הרשימה הזאת:

Taverna tzoumerka
בכפר Ktistades, בכיכר הקטנה שלצד הכביש ליד הכנסיה הקטנה עם מרפסת מול הנוף של צומרקה. מסעדה וותיקה וטובה עם מבחר מנות מקומיות ועונתיות. נח במיוחד לארוחה אחרי הראפטינג כאשר נוסעים מגדר פלאקה לכוון פרמנטה, המסעדה תהיה משמאלכם לצד הכביש, וממול, מימין לכביש יש מגרש חניה נח.

Verys
מסעדה וותיקה במרכז הכפר פרמנטה, ממש בסיבוב שמוביל אל הכיכר. היא מיקום מפגש של המקומיים ונמצאת ליד החניה של הכיכר. מציעה מאכלים ביתיים טובים, אוכל מקומי ומנות גריל, מגוון גדול של סלטים. פתוחה כל השנה בערבים, בקיץ גם בצהרים. פתוחה עד מאוחר והאווירה מקומית מאד וטובה.

Stou Takeli
בכפר Elliniko, במרכז הכפר, מסעדה מצויינת עם ביקורות מעולות. טברנה מסורתית אך עם מנות שגם ילדים אוהבים. מצויין במיוחד למי שממשיך אחרי הראפטינג לכוון יואנינה או כפרי זגוריה, כי הכפר הליניקו נמצא בדרך וכולל גם מוזיאון יפה בכיכר שהחצר שלו היא גם מוזיאון פתוח עם פסלים של האומן המפורסם פאפאיאניס. מתאים גם לעצירת קפה לכל מי שנוסעה מצומרקה צפונה להמשך טיול. פתוחה כל יום 09:30-23:30, אוף סיזן סגורה בימי שני.

Pappas
מסעדה מעולה עם אוכל יווני אוטנתי מאיזור צומרקה, וותיקה ומסורתית בכיכר הכפר מלסורגי כ-8 ק"מ ממרכז פרמנטה. הכיכר מקסימה וצופה לנוף מרהיב והאוכל נהד., ליד המסעדה זורמים מים כל השנה, ממש סוריאליסטי וכיף, חוויה יוונית אוטנית מיוחדת!

Orizonthes
המסעדה של מלון הוריזונטס הנפלא, היא מסעדה יותר אלגנטית, לא טברנה מסורתית. המלון הוא מלון חמישה כוכבים יפיפה והמסעדה בהתאם. יושבת על נוף מרהיב, מנות מוקפדות וטובות. סגנון יותר מעונב בהשוואה לטברנות המקומיות. קינוחים מצויינים ושירות מצויין.

Meraklis
מסעדה ביתית טובה עם גריל יווני ואוכל ביתי מקומי בכפר Agnanta בעיקר מומלצים ממולאים למיניהם, דגים, חצילים, ירקות על הגריל, סובלה (בשר חזיר מסתובב על פחמים) מתאים לעצירה אם אתם בדרך למפל קטארקטיס. על הדרך במרכז הכפר.

Napoleon
ולו בשביל האווירה והמקום האוטנתי והמיוחד הזה, גם אם רק לבירה או קפה, וגם לאוכל מקומי, הכי מקומי, כמעט מסעדת פועלים. מקוום וותיק ומיתולוגי בכפר קלאריטס מעל הכיכר, תיכנסו ותבינו. פתוחה תמיד מ-10:00 ועד חצות.

Zapata
לא רחוק מגשר פלאקה, כ-15 דקות נסיעה, טברנה מקומית עם מנות מסורתיות טובות, ובעיקר אחלה נוף. יושבת על מרפסת עם נוף מרהיב של צומרקה. 

Oreo Tata 
אוראו טה טה בכפר פרמנטה, ליד בית המרקחת על הכביש הראשי של הכפר מצד ימין לפני שמגיעים לכיכר, היא מסעדה עם אוכל מעולה, גם בישולים ביתיים מצויינים וגם הגירוס היחידי בפיתה בכפר פרמנטה, כולל סובלקי. יש שולחנות לישיבה בחוץ.

Zefki
בשביל אחת המסעדות המיוחדות בצומרקה תצטרכו להתאמץ יותר כדי להגיע כי היא קצת רחוקה ולה ממש בדרך לשום מקום. האוכל מצויין והאווירה מיוחדת ובמקום פועלת גם מבשלת בירה שמייצרת את אחת מבירות הבוטיק הטובות. הישיבה בחצר מקסימה ווכוללת חנות לממכר התוצרת המקומית, חוץ מהבירות גם ריבות ורטבים ויין שמייצרים במקום. מסעדת Zefki נמצאת סמוך לנהר האראכטוס, וסמוך לכפר Krioneri שזה די מחוץ לטווח הטיול אבל הדרך מקסימה. מאד נח גם עם פעוטות בזגות הגן הנעים והמתקנים לילדים. מפרמנטה כ-50 דקות נסיעה מגשר פלאקה כ-30 דקות נסיעה.

Kafeneio To Stalisma
ליד הכפר Kostitsi בצפון מערב צומרקה, קפה מסעדה מתוק ומסורתי, בעיצוב מסורתי ועם חצר רחבת ידיים עם מדשאה ומתקנים לילדים. נח מאד עם ילדים. אוכל ביתי וטוב. מתאים לצהרים. ספוט מאד נח ונחמד למשפחות

 

  צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO