האוכל של צומרקה

 

zefki
בשביל אחת המסעדות הטובות והנדירות בצומרקה תצטרכו מעט להתאמץ, אבל אם אתם חובבי אוכל מעולה, אווירה מיוחדת ובנוסף גם אוהבים בירה מ-ע-ו-ל-ה מייצור מקומי, לא סתם טובה, אחת הבירות השוות ביותר ביוון! אתם חייבים להגיע למסעדה הזו גם אם זה אומר שצריך לתת קצת בנסיעה. לא משנה איפה אתם לנים או מסתובבים בצומרקה, שמה של המסעדה היא Zefki והיא מצוייה סמוך לנהר האראכטוס, וסמוך לכפר krioneri שזה די מחוץ לטווח הטיול של כולכם אבל הדרך למסעדה הזו מקסימה, אגב יש במסעדה גם גן שעשועים קטן לילדים, מגרש קט רגל עם דשא ושערים תקינים ליותר גדולים, מזרקת מים זכים, אבל כאמור אוכל מעולה ובירה נפלאה! זמנים : מוורגרלי כ 45 דקות, מפרמנטה כ 50 דקות, מגשר פלאקה [ סיום הראפטינג ] כ 30 דקות

לאברוס, Verys
מסעדה טובה שמשמשת גם מיקום מפגש של המקומיים מהכפר, ממש ליד החניה בכיכר הכפר פרמנטה, מציע מאכלים ביתיים טובים, אוכל טוב על האש ומגוון גדול של סלטים, מומלץ להגיע לכאן רק בשעות די מאחרות אחרי 21:00 בלילה, בצהרים לרוב המסעדה הזו סגורה.

ארלטוס Arletos :
[ שימו לב שמסעדה זו סגורה באופן זמני בשל מותו של בעל המסעדה ]
ממש צמודה ללאברוס היא הטברנה הטובה ביותר לחובבי הבשר על הגריל, בשר על גריל פחמים בצלייה איטית וטובה, מומלצת במיוחד הנקניקייה העסיסית, סטייק טיבון מעולה וגם קבב הבית נפלא עסיסי וטעים, אגב לצמחונים בינכם יש גם פאי וגם סלט יווני מעולה.

Petrino
גם היא בפרמנטה מתמחה בצלעות כבש ובאוכל שורשי מקומי וצומרקני, התפריט לרוב אינו "גדול" אבל מה שיש, עשוי מצויין, המאמא שגם יודעת לשיר חבל על הזמן יודעת גם לתת בסירים אוכל מצויין ומדי יום היא מכינה בנוסף לתפריט הרגיל גם איזו מנה מיוחדת אחרת, כמו שעועית עם בשר, או שוק עז בתנור, או לזניה בסגנון צומרקני ועוד, בקיצור, פטרינו בהחלט מומלצת.

Taverna tzoumerka
בכפר אגנדה, בדרך למפלי קטראקטיס אך גם מצויינת אחרי הראפטינג על האראכטוס, היא טברנה העונה לשם של האיזור צומרקה, הבעלים דימיטריס ואמא שלו מכינים מדי יום מגוון מאכלים יווניים מצויינים כולל תבשילים על טהרת הצומח והחי באיזור צומרקה, הטברנה פתוחה כל שעות היום כל השבוע, אז אתם יותר ממוזמנים.

Anavasi
במלון אנאבאסי המעולה יש גם מסעדה קלה, עם מנות משתנות מדי יום, אין כאן אוכל כבד, אלא תפריט של מנות יווניות קלות המשתנה מדי יום,  במיוחד מומלצים העגבניות והפלפלים הממולאים, אבל מנת הדגל כאן היא פיצה וספגטי, ברמה איטלקית לחלוטין ואפילו טובה יותר מרוב הפיצות שטעמנו באיטליה, מומלץ מאד, גם לא לאורחי המלון.

Orizonthes
המסעדה של מלון אוריזונדס יותר רצינית, כאן יש מטבח גדול ממש ותפריט קבוע, המטבח והמסעדה הזו "יותר אריסטוקרטית" מהמסעדות האחרות שבצומרקה, כאן הכל יותר "רשמי" עם מלצרים לבושים בבגדים אחידים ויותר סטייל, אגב יש כאן מנות אחרונות וקינוחים חבל על הזמן, יחד עם נוף מהאגדות, אין דברים כאלה.

Meraklis
מסעדה ביתית מומלצת, אוכל ביתי יווני טוב, בכפר Agnata לא רחוק מהטברנה צומרקה, בעיקר מומלצים ממולאים למיניהם, דגים, חצילים, ירקות על הגריל, סובלה [ בשר חזיר מסתובב על פחמים [ ועוד, בקיצור, שווה גיחה בתאבון.

Boutzas
המסעדה הכי גדולה בכפר פרמנטה, אחד היתרונות שלה היא שהיא פתוחה כל היום בזמן שאחרים הלכו לסיאסטת צהריים. עוד יתרון הוא מגוון גדול של מנות, אין לבוטזאס התמחות ספציפית כמו שיש לארלטוס עם בשר למשל או לפטרינו עם צלעות כבש, אבל יש מגוון גדול וטרי ופתוח רוב שעות היום, ממש בכיכר הכפר מאחורי הכניסה [ בצד של בניין העירייה ] .

Etheres
המסעדה של מלון זה בכפר קטרקטיס מצויינת, בעלת המסעדה מכינה מאכלים יווניים ברמה גבוהה ובנדיבות גדולה, מאד מומלץ לטעם את פתיתים בבשר, מאכל יווני ידוע שכאן נעשה באופן מושלם, ויש עוד שלל מאכלים מצויינים, המסעדה פתוחה כל השנה!

Anavasi
מלון אנאבאסי יגיש החל מהשנה מנות משתנות מדי יום שתכין אחת המאמות של הכפר, בין היתר תוכלו למצוא כאן מוסקה, פלפים ממולאים, ספגטי, מרק בשר, פיצות ועוד אפשרויות, כאמור תפריט משתנה ובאיכות מאד מאד גבוהה!

Papas
מסעדה מעולה עם אוכל יווני אוטנתי מאיזור צומרקה מצוייה בכיכר הכפר מלסורגי כ 8 ק"מ אחרי פרמנטה, הכיכר מקסימה וצופה לנוף מרהיב והאוכל נהדר ממש, ליד המסעדה זורמים מים כל השנה, ממש סוריאליסטי וכיף, חוויה יוונית אוטנית מיוחדת!


 owreo tata ביוונית על השלט הגדול בכניסה למסעדה תזהו לפי ה ra ra ביוונית ta ta
אוראו טה טה מצוייה בכפר פרמנטה, ליד בית המרקחת על הכביש הראשי של הכפר מצד ימין לפני שמגיעים לכיכר, היא מסעדה עם אוכל מעולה, גם בישולים ביתיים מצויינים וגם הגירוס היחידי בפיתה בכפר פרמנטה, כולל סובלקי, יש שולחנות לישיבה בחוץ מתחת לסכככה יפה ונוחה בהחלט מסעדה שרצוי לא לפספס, עם שרות טוב ויעיל ואחת הבחירות הטובות ביותר בפרמנטה.

  צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO